Gânduri de octombrie (II)
duminică, octombrie 26, 2025 16:39
În Rusia putinistă, un singur cântec îţi poate aduce ani de puşcărie.
În dictatura criminalului Putin şi a clicii sale de KGB-işti odioşi, un singur cuvânt îţi poate distruge viaţa.
O fată a fost arestată în Rusia, în urmă cu vreo 2 ani doar pentru că a ieşit să protesteze cu o foaie albă, goală în mână.
O fetiţă fără părinţi, aflată în îngrijirea bunicului, a ajuns la o casă de copii, din cauza unui desen făcut la grădiniţă în care cerea oprirea războiului. Iar bunicul acelei fetiţe a ajuns la puşcărie.
Şi există cretini, imbecili şi idioţi în România care laudă sistemul de teroare imaginat şi aplicat în Rusia de acest dezaxat numit Putin.
Nu ştiu cum a ajutat Trump Ucraina, dar cred că răul făcut de Trump Ucrainei este imens.
În 90% din cazuri, diliul Donald Trump l-a încurajat pe criminalul Putin să ucidă copiii Ucrainei.
Jegului de Donald Trump nu-i pasă de viaţa oamenilor. Şi când îl auzi pe Caramitru jr. că Trump este un „geniu” care gândeşte global. Dar ucide local. Viaţa trebuie apreciată de la nivel de individ, de la nivel micro, nu de la nivel macro. Pentru că viaţa fiecăruia dintre noi este unică şi niciun dictator (de 30 de ani, precum criminalul Putin, sau în devenire, precum criminalul Trump) nu are dreptul să ne-o distrugă.
Cuplul diabolic Trump + Putin va distruge evoluţia spre bine a umanităţii şi va aduce întunericul specific unor epoci apuse, în care căcaturile religioase combinate cu ignoranţa şi prostia umană au ucis milioane de oameni.
Kiev-ul atacat cu rachete balistice de ruşi.
Rusia teroristă bombardează masiv oraşele ucrainene. Copiii Ucrainei condamnaţi la moarte, mutilare, suferinţă, întuneric.
https://x.com/EuromaidanPR/status/1982074023056932938
Rușii bombardează blocurile de locuințe din Herson, vor să radă orașul de pe fața Pamântului, cum au făcut la Mariupol. (Costin Andrieş pe X)
https://x.com/CostinAndriess/status/1982076932012347746
Cu Ucraina eroică, până la capăt şi dincolo de el. Moarte Imperiului terorist, criminal şi mafiot numit Rusia putinistă!
Se întreabă unii ce a făcut Georgescu pentru România? Nimic. Doar nebuneli, scandal, circ, decebali, burebişti, lozinci etc.
Pledoarie pentru legionari şi Călin Georgescu la ora de religie, în cel mai mare liceu din Buzău.
Pledoarie pentru legionari și Călin Georgescu la ora de religie, în cel mai mare liceu din Buzău
După mintea diliului Călin Georgescu, 5×30 = 400 (hă, hăăă, hăăăăă). Nebunu’ a ucis şi matematica!
Iată cum arată aplaudacii lui Kremlin Georgescu, Anomalia Gavrilă și Rusimion. De când Europol a desființat ferma de boți, putiniștii și coprofagii lor gen Kakaveli sau Bobiță au rămas cu mai puţin de 10% din like-uri şi comentarii. Acum urlă că-s cenzurați. (DinVrancea pe X)
https://x.com/DinVrancea
Citeste si articolele:


