AUR și poporul rus, sărăcie ne-au adus

vineri, iulie 24, 2026 10:08

AUR, PNRRScopul nedeclarat al AUR este ca România să piardă TOȚI banii din PNRR, toate finanțările pentru autostrăzi, spitale, infrastructură, școli, tot.

În imagine se văd consultanții AUR (într-o formă sau alta) Murgescu și Itoafă.

Același scop, dar declarat mai transparent, este ca România să nu primească banii din SAFE pentru înarmare și infrastructură.

Pentru că scopul AUR, recunoscut doar prin cotloane întunecate, este să împingă România la periferia Europei, în sărăcie și haos, vulnerabilă în fața Rusiei pe care și-o doresc cât mai aproape de noi – acesta e motivul pentru care se opun și ajutorului pentru Ucraina. (Costin Andrieș pe X)
https://x.com/CostinAndriess/status/2080421424267764024

Simion, AUR

De „patriot” și „suveranist” ce era, Ceaușescu vindea românilor mașinile Dacia cu un preț, iar străinilor la jumătate din preț.

În spitalele din India, șobolanii sunt la ei acasă. Așa ar putea ajunge și România, dacă țiganii/țiganizații din tribul puradelului George Simion ajung la putere (doar India e patria țiganilor).

Mai bine șoroșist decât PSD-ist,
Mai bine globalist decât suveranist,
Mai bine mort decât putinist.

Foarte bogat fiind, Călin Georgescu a făcut vreo donație în scopuri caritabile?! I-a ajuta pe sărmani?! Nu. Da’ e mare „creștin”!

Tudor Chirilă despre Călin Georgescu

„Politica” PSD vreme de 35 de ani. Luăm banii din taxe/impozite, și-i dăm la oamenii noștri. Rezultatul? Depopularea României!

SRI-ul, DNA-ul s-au strict în regimul Iohannis. În acel regim mafiot au apărut AUR, Șoșoacă, Ciolacu, Savonea, Predoiu etc.

Mai nou, putiniștii defilează cu Băsescu Traian. Când ne spune Băsescu de milioanele de euro luate șpagă de Udrea Elena?!

De pe o pancartă. În România, religia spală creiere pe bani publici, în timp ce românii spală WC-uri prin alte republici.

De ce nu se elimină din Programa școlară obiectul Educație socială (Cultură civică) dacă efectul în societate este zero?!

Cum „oprește” Trump comunismul? Oprind finanțarea pentru trustul de presă Europa liberă, campionul anti-comunismului!

UE are un merit esențial în absența unui razboi major în Europa în ultimii 81 de ani, cea mai lungă perioadă de pace.

Mai grav de un milion de ori decât să fii gay este să i-o sugi KGB-istului criminal Putin, dictatorul ucigaș de tineri ruși/ucraineni.

Așa-zișii suveraniști te agresează verbal și te amenință pe rețelele de socializare și pentru că, în perioada (semi)dictaturii borfașului pușcăriaș Liviu Dragnea, cei care amenințau protestatarii REZIST n-au pățit nimic. De ce? Deoarece PSD = ciuma roșie a adus Justiția din România la șlițul penalilor din politică.

Georgescu, Putin

Sigla A7
Dacă ţi-a plăcut articolul, ai ceva de completat sau ai ceva de reproşat (civilizat) la acest text, scrie un comentariu, ori pune un link pe site-ul (blogul) tău, în cazul în care vrei ca şi alţii să citească textul sau (obligatoriu) dacă ai copiat articolul parţial sau integral. După ce ai scris comentariul, acesta trebuie aprobat de administratorul site-ului, apoi va fi publicat.

Adauga un comentariu