Dumitru Căruntu – postări pe Facebook (CCV)
duminică, februarie 2, 2025 9:10„Iubirea” faţă de ruşi a dictatorului criminal Putin (în stânga, o poză cât o mie de cuvinte).
Din clasa a 5-a până în clasa a 12-a, există la şcoală (prevăzut în programa şcolară) obiectul „Educaţie civică”, sub diverse denumiri, obiect ce trebuie eliminat din programa şcolară, din moment ce efectul în societate este zero.
Cea mai bună dovadă în sprijinul celor afirmate mai sus o constituie procentul foarte mare al celor care, deşi au trecut prin şcoală, acolo unde teoretic au dobândit (hăă, hăăăă, hăăăă) noţiuni legate de vituţile democraţiei şi criminalitatea dictaturii, îşi doresc o nouă dictatură, votând nebuni comunişti şi/sau legionari, precum acest Călin Georgescu.
Chiar nu vede nimeni eşecul total al educaţiei sociale, al educaţiei în spiritul democraţiei şi libertăţii, din şcolile României?!
Nici nu ştiţi câţi profesori din România au simpatii comuniste şi/sau legionare! Ăştia produc regimentele şoşocare/AUR-olace!
Dragnea şi Tăriceanu sunt „tăticii” lui Călin Georgescu+Şoşoacă+Simion şi votanţilor lor!
Din PSD-ul lui Dragnea şi din grupuleţul mafiot ALDE al lui Tăriceanu se trag AUR-olacii, şoşocarii şi georgeştii!
În planul-cadru pentru învăţământul gimnazial din România, există secţiunea „Om şi societate”, ce cuprinde obiectele: Educaţie socială, Istorie, Geografie, Religie.
Ce (de)formează secţiunea „Om şi societate”? Formează votanţi de Şoşoace, Georgeşti, Simioni etc.
Şi totuşi, care este rolul secţiunii „Om şi societate”?! Rolul este acela de a crea impresia că-n România chiar există Societate şi elevii se pregătesc pentru a fi membri demni ai unei societăţi libere şi democratice, dar mai ales pentru a fi plătiţi nişte „Oameni” de la catedră care (pre)dau societăţii votanţi de Şoşoace, Georgeşti, Simioni etc.
România comunistă/ceauşistă era o văgăună nenorocită în care se murea de foame, frig, întuneric, izolare, teroare etc.
După ultimele alegeri, se poate spune că au murit pensionarii (votanţi PSD) şi s-au ridicat cocalarii (votanţii extremiştilor).
În trecut, în SUA, sindicatele erau controlate de mafie. În România, după ’89, sindicatele erau controlate de PSD, tot o mafie.
După ce românache a ieşit din bordei şi are internet, telefon mobil şi maşină, totu-i pute în jur şi plânge după violul rusesc.
Dronele ucrainene au mai lovit o rafinărie, cea de la Kstovo (a patra ca mărime din Rusia), aflată la 800 km de linia frontului.
https://x.com/bayraktar_1love/status/1884370334175891795
Se pare ca Trump bagă „material” mai mult decât Biden. Armata americană a transferat în cursul acestei săptămâni aproximativ 90 de rachete Patriot din depozitele din Israel către Polonia, pentru a le livra apoi în Ucraina. (florinpro pe X)
https://x.com/Florinpro/status/1884533243195617547
„Hitler a vrut să mă omoare pentru că sunt evreu. Acum Putin încearcă să mă omoare pentru că sunt ucrainean”, a declarat Roman Shvartsman, în vârstă de 89 de ani, locuitor din Odesa, în Bundestag (Parlamentul federal al Germaniei).
Discursul său a fost dedicat memoriei victimelor Holocaustului.
https://x.com/jurgen_nauditt/status/1884654218591469665
Franţa va trimite trupe în Groenlanda, dacă Danemarca îi va cere ajutorul: „Frontierele UE nu sunt negociabile. Dacă Danemarca cere solidaritatea UE, Franţa va raspunde prezent.”
https://x.com/ak24ro/status/1884169320441471173
Maia a fost si ea la Auschwitz. Lider adevărat . Oare nu vrea sa candideze si la noi? Nu știu ,dar am așa o ură viscerală pe kktul ăla de klaun. Fmm de săsălău jegos si impuțitul dracului care esti. Grijania mă-ti de rabla umană. (Vader pe X)
https://x.com/byzak68/status/1884313459330105458
„Doar trei domenii de activitate (job-uri) vor supravieţui revoluţiei AI: energie, sănătate şi IT.” (Bill Gates)
https://playtech.ro/2025/profetia-lui-bill-gates-doar-trei-joburi-vor-supravietui-revolutiei-ai/
România plănuiește un buget de Apărare de 30 de miliarde de dolari pentru 2025. Cheltuieli de bază de 10,8 miliarde USD sau 2,5% din PIB și o linie de credit pentru achiziții de 22,5 miliarde sau 5% din PIB.
https://x.com/DacianDracoMW3/status/1884928779610395016
Din moment ce Justiţia regimului Iohannis+PSD+PNL tace ca porcu-n cucuruz, dementul putinist Georgescu îşi continuă delirul.
Românika a „evoluat”: în spaţiul public nu se mai discută de hoţiile PSD+PNL, ci de tâmpeniile şi aberaţiile nebunului Georgescu.
În România membră UE şi NATO, mişcarea ceauşisto-comunistă-pupincuristă „Cenaclul Flacăra” este omagiată prin spectacole.
Cea mai criminală mafie, cea care ne-ar putea distruge, sărăci şi umili pe toţi, este mafia ceauşisto-securisto-comunistă.
Citeşte şi articolele:
