Continuă teroarea bolşevică în Basarabia

luni, iulie 13, 2009 6:25
Postat in categoria Basarabia

Revolutie, BasarabiaSe pare că regimul criminal Voronin, precum regimul la fel de criminal al lui Putin, vede în orice cetăţean implicat în activităţi străine minciunii bolşevice un “duşman al poporului”. Consecinţa: românii de dincolo de Prut sunt terorizaţi în continuare de un regim criminal. Iar suferinţele acestor oameni sunt ignorate de “popularul” Barack Obama. Reacţia anemică a SUA după evenimentele din 7 aprilie arată doar complicitatea la crimă a unei administraţii americane [...]

Citeste mai mult...

Televiziuni care ţiganizează România: antenele securistului Voiculescu

duminică, iulie 12, 2009 10:09
Postat in categoria Mass-media

Dan Felix VoiculescuUneori televiziunea este un rău necesar. Alteori este numai un rău. Cu siguranţă, antenele securistului Voiculescu reprezintă Răul. La revelionul 2009, Antena 1 a prezentat un program cu manelişti. Asta deşi, în vara anului 2008, România era prezentată la Campionatul european de fotbal din Austria şi Elveţia prin imagini cu indivizi coloraţi cu multe lanţuri şi ghiuluri, iar această prezentare a stârnit proteste îndreptăţite. Dar ce-i doare pe [...]

Citeste mai mult...

Deportările şi dislocările de populaţii în România comunistă

sâmbătă, iulie 11, 2009 12:04
Postat in categoria Dictatura comunistă

ComunismDeportările şi dislocările de populaţii din România anilor 1950.

Instituţia domiciliului obligatoriu

Deportările şi dislocările de populaţii au fost în perioada anilor 1945-1964 o practică politică curentă, care a afectat un număr imens de persoane. Prin ele se viza distrugerea existenţei unor categorii largi de oameni, a unor familii şi comunităţi. De inspiraţie stalinistă, ele au reprezentat forme de violentare, din raţiuni politice, a unor drepturi [...]

Citeste mai mult...

Cum mint şi dezinformează iobagii lui Voiculescu – Puşcărie

vineri, iulie 10, 2009 7:15
Postat in categoria Mass-media

Dan VoiculescuZiarul unde a invatat Marius Tuca sa scrie este la fel de pervers ca si patronului ei. Ori redactia e compusa din sclavi legati de birouri cu lanturi. Astfel ca ziaristii de la Jurnalul nu s-au lasat si au scris un articol despre o Elena Basescu, in care nu spun ca e doar coincidenta de nume si il acuza pe Basescu ca i-a dat repartitie de casa. Ca pe vremea bolsevicilor. Va dati seama cum ar fi fost Romania daca comunistii lui Voiculescu ar fi avut nu 0,0 la suta procente, [...]

Citeste mai mult...

Lagărele de muncă în comunism (II)

miercuri, iulie 8, 2009 11:25
Postat in categoria Dictatura comunistă

ComunismNu s-a ţinut seama de către conducerea coloniei de scutirile medicale şi bolnavi, chiar distrofici gravi au fost scoşi pe şantierele de lucru, aducându-i seara pe braţe, pe alţii îngheţaţi complet şi chiar morţi”. Astfel, un deţinut „distrofic gradul 3, a fost adus în agonie, îngheţat, de pe şantier şi a murit după câteva ore, în infirmerie”, iar un altul „a fost adus mort, îngheţat pe şantier”. Toate cazurile, afirma medicul, înşirând un lung pomelnic de morţi [...]

Citeste mai mult...

În România funcţionează o singură lege: legea junglei

marți, iulie 7, 2009 19:43
Postat in categoria Justitie

Romania 2050România este ţara unde nu se mai moare de foame, ci se moare din cauza lipsei aplicării legii, în cele mai variate cazuri. Credeţi cumva că poliţiştii din Argeş, care eliberau permise auto unor ţigani analfabeţi contra unei şpăgi, au făcut aceasta doar în 2008, atunci când au fost descoperiţi? Evident, nu. O făceau din 1990 încoace.

Credeţi că prin comuna europeană Havîrna (o comună de pe aici) hoţii păţesc ceva dacă sunt prinşi? (Majoritatea nici măcar nu ajung [...]

Citeste mai mult...