Cum văd magistraţii Justiţia
luni, iulie 6, 2009 11:57
Dacă tot criticăm Justiţia din România, hai să vedem şi ce spune “partea vătămată”, adică cei care lucrează în justiţie. Iată un citat interesant.
“Se dezincrimineaza prostitutia, cersetoria, vagabondajul. Dispare incestul intre cei cu varsta peste 13 ani. Mai pot disparea o multime de infractiuni in noul Cod Penal. Sa ne gandim bine: un cod penal cu mai putine infractiuni, inseamna mai putini infractori. Mai putini infractori inseamna ca tara asta e pe drumul bun spre progres si civilizatie. Ceea [...]
Citeste mai mult...








