Ghinionul lui Voronin: în Basarabia nu sunt mineri
miercuri, aprilie 8, 2009 18:36
Recentele evenimente din Basarabia, cu Voronin etichetându-i pe studenţi drept “huligani” (termen preluat de la Maica Rusie), seamănă cu evenimentele din anii ’90 din România, unde un fost agent KGB, tovarăşul Ilici Iliescu, îi eticheta pe cei din Piaţa Universităţii (locul simbol al libertăţii din România) “golani”. Şi dacă tovarăşul Iliescu a adus minerii, Voronin nu-i are. De aceea sperăm (Doamne ajută!) să înţeleagă răul imens pe [...]
Citeste mai mult...







