În România, ilegalităţile se practică încă de pe băncile şcolii
joi, aprilie 2, 2009 18:01
Cred că dascălul din perioada interbelică, dacă ar putea reveni în ziua de azi, ar constata mediocritatea şi ilegalităţile în care se zbate învăţământul românesc, mai ales în zona rurală. Dacă în oraşe, de rău de bine, sunt oameni care-şi pot forma o părere despre nivelul educativ al şcolii în care învaţă copii lor, la ţară învăţământul este populat de tot soiul de indivizi “reciclaţi” din foşti băgători de seamă ai celebrelor CAP-uri sau IAS-uri bolşevice, plus alte întreprinderi lăsate [...]
Citeste mai mult...







