Justiţia de cacao din România
duminică, martie 29, 2009 8:48
Până să ne confruntăm cu o situaţie gen Kosovo (se întâmpla în 2008-n.m.), deja avem în desfăsurare o întâmplare pur românească, ce are un iz antinaţional, amestecat cu o duhoare penală. În satul Nadăş, din Arad, locuitorii au fost obligaţi să se întoarcă în timp, cam pe la 1893. Deşi mulţi dintre ei n-au mers în viaţa lor decât cu RATA comunală, au beneficiat de data asta de o maşinaţiune a timpului, care i-a adus brusc în staţia din dreptul casei grofului Gross [...]
Citeste mai mult...







