Cum (nu) muncesc parlamentarii români
joi, martie 26, 2009 9:49
Cum încălcau parlamentarii din legislatura trecută legea
Lunea nici iarba nu creşte, zice o vorbă din popor. Cu toate acestea, la Parlament se munceşte, în fiecare luni fiind zi de plen, când se votează şi e agitaţie multă. Dar ce spun eu că se munceşte? De fapt, unii depun o muncă de Sisif şi muncesc cât pentru doi sau trei deputaţi. Sau, în cel mai rău caz, semnează pentru doi sau trei deputaţi prezenţa şi astfel statul le plăteşte indemnizaţia de şedinţă [...]
Citeste mai mult...








