Un pesedist încalcă legea – pleonasm evident (VII)
marți, decembrie 23, 2008 9:57
Ce ţi-e, dom’le, şi cu oamenii ăştia care se ştiu cu problemele ferestiere! De mai bine de un sfert de secol, senatorul pesedist (sau fost) Ion Dumitru s-a tot perfecţionat în ale silviculturii. Şi cu toate acestea, omu’ tot nu a învăţat să îşi completeze declaraţia de avere. Anul trecut (2007) făceam o sesizare penală, unde îl menţionam şi pe silvicultorul nostru.
Aberaţia din declaraţie se referea la o sumă frumuşică, de vreo 68 de [...]
Citeste mai mult...








