Un pesedist încalcă legea – pleonasm evident (VI)
duminică, noiembrie 23, 2008 18:17
Pesedistul Ovidiu – Tiberiu Muşetescu este, din 2004, deputat în Parlamentul României. Ca orice deputat, a semnat şi dumnealui o declaraţie de avere. Nu de alta, dar trebuia să fie acolo. Nu că ar conta corectitudinea actului semnat pe propria răspundere.
Şi cum un om ocupat şi generos ca pesedistul nostru nu prea are timp de pierdut, a mai făcut şi greşeli în declaraţie. Astfel, la rubrica – hopa! – care îl obligă să declare cui a împrumutat bani, pesedistul a trecut doar “persoană fizică”. [...]
Citeste mai mult...








