Guvernarea Tăriceanu: gaşcă de penali care s-au şters la fund cu legile ţării
sâmbătă, ianuarie 24, 2009 16:28- Prin ianuarie 2008, prin gura purtătorului său de cuvânt, PNL declara că dosarele trimise de preşedinte pentru deschiderea cercetării penale sunt politizate. Sub această acuzaţie de prost gust, s-au ascuns în timpul guvernării Tăriceanu miniştri penali, care au crezut că libertatea înseamnă să te ascunzi sub umbrela separaţiei puterilor. Aceşti miniştri penalişti au dovedit prin aceasta că nu sunt mai presus de spărgătorii de bănci, care o iau la sănătoasa [...]
Citeste mai mult...









