USLamiștii, ucigașii dreptății în România

joi, martie 28, 2013 22:03

USLEste un fapt evident că România a juns raiul infractorilor. Și nu este vorba numai de politicienii corupți, gen Cătălin Voicu, pe care-i protejează imunitatea, influența și banii, plus niște judecători corupți, ci de majoritatea românașilor. Spun aceasta și doarece, dacă nu stiați, de exemplu, doar 20% dintre amenzile de circulație sunt plătite, restul nu (și România vrea în spațiul Shengen, hă, hă, hă).

Adică se plătește o amendă din cinci, dar bizonul mioritic vrea spitale moderne, drumuri bune [...]

Citeste mai mult...

Efectul Ilici KGB Iliescu: țiganii sunt ‘români’ și sperie Europa civilizată

miercuri, martie 27, 2013 22:23
Postat in categoria Iliescu KGB, Mass-media

Opriti tiganizarea RomanieiDecembrie 1989: comunistul Ilici Iliescu și grupul său pun mâna pe putere în România. Descendent dintr-o familie de țigani, Ilici Iliescu schimbă arbitrar denumirea etniei din ‘țigani’ în ‘romi’. Au urmat peste două decenii în care românii au fost etichetați ‘tigani’, în timp ce țiganii, mulțumită lui Ilici, au devenit ‘romi’. Astfel, s-a dat startul țiganizării României: presa occidentală prezintă poze cu țigani, dar [...]

Citeste mai mult...

Aurel Baranga, unul dintre pupincuriștii oficiali ai dictaturii comuniste

duminică, martie 24, 2013 10:46

Aurel BarangaȘtiți cine a scos, împreună cu alți trei suprarealiști, revista interbelică P…ă, “organ universal”, în 20 de exemplare? Nimeni altul decât însuși, azi clasicul, Aurel Baranga. Un exemplar al micii, dar virilei, publicații i-a fost trimis lui N. Iorga, cu dedicația: “Tu ai? N-ai!”. Iorga, ori că nu i-a plăcut titlul revistei, ori că n-a gustat dedicația, i-a reclamat [...]

Citeste mai mult...

Nostalgia ucide România

sâmbătă, martie 23, 2013 14:59

Casa, gradina, Caruntu Elena, TataraseniEste vorba, desigur, despre nostalgia comunistă. O lege a lui Murphy spune că dacă prostia este o explicație suficientă nu este nevoie să cauți alta. Așa si cu idioții, suficient de mulți, ce plâng după dictatura comunistă. “Ne-a murit tătucul și noi, țiganii Europei, avem nevoie de un bulibașa care să ne conducă la sărăcie și înapoiere.” Tot ce se întâmplă rău în România de azi se datorează absenței comunismului. Aceasta [...]

Citeste mai mult...

Recuperatorii cu față umană

vineri, martie 22, 2013 17:12
Postat in categoria IT

Disk DrillAm cunoscut odată un tip care-și ținea documentele în … coș. De ce? Ca să nu le vadă pe desktop. L-am întrebat de ce nu-și face un dosar pe care să scrie “Documente antipatice”? A dat din umeri? I se părea mai simplu. Până-ntr-o zi când, firește, l-a golit. La fel de firesc, în secunda următoare, si-a dat seama că a avut, are și va avea nevoie de tot ce ștersese.

Trebuie spus, de la bun început, că ștergerea unui document nu înseamnă distrugerea lui fizică. Sistemului i se comunică [...]

Citeste mai mult...

Comunismul a fost invazia de jos în sus a răilor şi invidioşilor

joi, martie 21, 2013 21:32

Coada la paine (pe cartela) in comunismMotto: „Aşa cum nerozii nu dădeau doi bani pe stele, nici stelele nu dădeau doi bani pe nerozi” (Orhan Pamuk)

Deşi au promovat austeritatea marxistă, au trăit în opulenţă. Deşi se erijau în protectori ai clasei muncitoare, au exploatat-o în beneficiul lor. Deşi hrăneau visuri de mai bine pentru oamenii obişnuiţi, au coborât viaţa lor la nivelul obişnuinţei de a trăi într-un coşmar tras la indigo. Pentru [...]

Citeste mai mult...