Aceşti infractori care ne-au guvernat sau ne guvernează (I)

marți, februarie 10, 2009 9:09

PSDÎntrebat de ziarişti dacă acceptă cercetarea sa penală, în dosarele de corupţie întocmite de DNA şi prezentate judecătorilor, Adrian Năstase a dat un răspuns demn de un jmecher de Ferentari: “Când Băsescu îşi va da demisia de la Cotroceni …”. Pentru acest individ, care a propus legi şi ordonanţe de urgenţă pentru infractori, legea nu există. Este tipul de răspuns al oricărui găinar, de genul: “Păi ce, numai eu fur. Pe alţii nu-i vezi.”. Acest politician, ce ar trebui să fie un model pentru tinerii [...]

Citeste mai mult...

România la cheremul foştilor activişti comunişti şi foştilor securişti, cei care au umilit acest popor

luni, februarie 9, 2009 19:30

PSDEste de domeniul evidenţei faptul că foştii activişti bolşevici şi foştii securişti au dominat viaţa publică din România ultimilor nouăsprezece ani. Nimeni şi nimic nu a reuşit să-i clintească. De la Ion Iliescu, fost preşedinte al României vreme de unsprezece ani, activist notoriu al Partidului Comunist Român, până la primarul roşu dintr-o comună oarecare, toţi aceşti indivizi au aplicat normele democraţiei originale iliesciene, conform căreia: democraţia originală = legea bâtei. Sau [...]

Citeste mai mult...

Din România pleacă mulţi viitori criminali deoarece Justiţiei îi sunt indiferente crimele, chiar şi cele ale dictaturii comuniste

duminică, februarie 8, 2009 17:47

Comunism = NazismCe a făcut Curtea Constituţională în 2008, când a dictat stop deconspirării securiştilor, e doar unul dintre serviciile pe care personalul din Justiţie le poate aduce personalului din serviciile de poliţie politică. Membrii Curţii Constituţionale i-au protejat pe micii turnători, dar sunt magistraţi care-i servesc de-a dreptul pe criminalii comunişti.

Piteşti, 2006

Pe locul puşcăriilor în care s-a produs ceea ce azi numim “experimentul Piteşti” se construieşte [...]

Citeste mai mult...

Cine stabileşte constituţionalitatea legilor în România democratică: foştii trepăduşi ai dictaturii comuniste

sâmbătă, februarie 7, 2009 14:16

Famiglia PSDMoraru, Vida, Cochinescu/ l-au pupat pe Ceauşescu

Dacă aţi avut ceva treabă prin România săptămâna trecută (30 ian. – 5 feb. 2008, n.m.), aţi observat, poate, mulţi oameni agitaţi, ba chiar surescitaţi, care nu înţelegeau cum de Curtea Constituţională a decis că CNSAS (Consiliul Naţional pentru Studierea Arhivelor Securităţii) funcţionează după o lege neconstituţională.

Printre corifeii acestei decizii, printre cei, deci, care nu au precupeţit nici un efort să declare CNSAS [...]

Citeste mai mult...

Cum a furat mafiotul Liviu Dragnea banii judeţului Teleorman

sâmbătă, februarie 7, 2009 10:34

Liviu DragneaUn şmenar ajuns ministru: Liviu Dragnea a demisionat ca să nu se aresteze singur

În 2004, deputatul PD Alexandru Mocanu a avut o interpelare în Camera Deputaţilor intitulată: “Premeditată gestionare frauduloasă a banului public de către Liviu Dragnea, în calitate de preşedinte al Consiliului Judeţean Teleorman”. În acea interpelare parlamentară, pedistul a dat în vileag calităţile lui Dragnea, demne de un mare poliţist.

Pe scurt, situaţia gestionată de [...]

Citeste mai mult...

Cine nu doreşte aflarea adevărului despre foştii turnători şi securişti: pesediştii, urmaşii comuniştilor

vineri, februarie 6, 2009 13:53

PSD = grup infractional organizatJoia neagră a CNSAS (ziua în care, la cererea securiştilor din PRM, Curtea Constituţională, formată în mare parte din dinozauri bolşevici, a desfiinţat CNSAS-ul – n.m.) nu i-a întristat pe toţi membrii instituţiei. Ia imaginaţi-vă că într-o bună zi, aşa, pe la oara 12, aflaţi că instituţia în care lucraţi este desfiinţată şi că tu, laolalată cu rostul instituţiei pentru care ţi-ai sacrificat câţiva ani din viaţă, eşti azvârlit în neant. Îţi [...]

Citeste mai mult...

Etichete: , , , |