Aceşti infractori care ne-au guvernat sau ne guvernează (I)
marți, februarie 10, 2009 9:09
Întrebat de ziarişti dacă acceptă cercetarea sa penală, în dosarele de corupţie întocmite de DNA şi prezentate judecătorilor, Adrian Năstase a dat un răspuns demn de un jmecher de Ferentari: “Când Băsescu îşi va da demisia de la Cotroceni …”. Pentru acest individ, care a propus legi şi ordonanţe de urgenţă pentru infractori, legea nu există. Este tipul de răspuns al oricărui găinar, de genul: “Păi ce, numai eu fur. Pe alţii nu-i vezi.”. Acest politician, ce ar trebui să fie un model pentru tinerii [...]
Citeste mai mult...








